תמונת מופע: קונצרט "למות מאהבה"  - התזמורת הסימפונית חיפה

קונצרט "למות מאהבה" - התזמורת הסימפונית חיפה

הופעה מוזיקלית
היכל התרבות נס-ציונה (מפת הגעה)
חמישי, 26 יולי 2018 20:30
משך 60 דקות
מחיר 90 ₪

פרטי האירוע

" למות מאהבה..."

ישי שטקלר, מנצח

מירלה גרדינרו, סופרן

קהל יקר,

את קונצרט היום נקדיש לגיבורות הגדולות של האופרה האיטלקית. טוסקה, נורמה, אאידה, באטרפליי וטרוויאטה הן כמה מהגיבורות הטרגיות המפורסמות ביותר של האופרה האיטלקית, שחוות אהבה אופראית ענקית תוך כדי קונפליקט בלתי אפשרי, שכמעט תמיד מביא עליהן גם את מותן הטרגי. אבל אם כבר חייבים למות אז אין דרך טובה יותר מאשר להפקיד את גורלך בידי גדולי מלחיני האופרה האיטלקית: פוצ׳יני, ורדי, מסקני ובליני. בואו נכיר יחדיו, בעזרת קולה הנפלא של זמרת הסופרן מירלה גרדינארו, כמה מהגיבורות האלמותיות האלה. נכיר את סיפורן, את המלחינים שהגו אותן ונבין את סוד חיי הנצח שזכו בו. 

האזנה נעימה לכולכם

ישי, מירלה וחברי התזמורת.

ישי שטקלר, מנצח

שטקלר הוא בוגר המחלקות לזמרה ולניצוח באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א ובקולג' המלכותי למוסיקה בלונדון. כיהן כמנצח הבית ומנצח המקהלה באופרה הישראלית במשך 10 עונות במהלכן ניצח על יותר משלושים הפקות אופרה ביניהן: לה טרוויאטה, נבוקו, טוסקה, יבגני אונייגין, לה בוהם, כרמן, פאוסט, מדאם באטרפליי, נורמה, היהודיה ורבות אחרות. ניצח על מיטב התזמורות בארץ, ביניהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התז׳ הסימפונית חיפה, התז' הקאמרית הישראלית, קאמרטה ירושלים ואחרות . ישי שטקלר ניצח גם בבתי אופרה ועל תזמורות סימפוניות בצרפת, איטליה, גרמניה, ברזיל, רומניה וקוריאה הדרומית. הקלטת האופרה ״לה ג'וקונדה״ מאת פונקיילי בניצוחו, יצאה בחברת Brilliant Classics ברחבי העולם. זוכה מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל, מלגות הקרן ע"ש ווינגייט בלונדון, מלגות AVI בג'נבה ופרס ההשתלמות הבינלאומית למנצחים צעירים ע"ש גארי ברתיני לשנים 2007-2006. ישי הוא מנצח מקהלת בית הספר ע״ש תלמה ילין מזה 13 שנה ומשנת 2014 הוא מנהלו המוסיקלי ומנצחו הראשי של אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב.

מירלה גרדינרו

סופרן

מירלה גרדינרו נחשבת לאחד הכוכבים העולים והמלהיבים בסצינת האופרה הבין לאומית. ניתן לשמוע את קולה באופרות, אורטוריות ובקונצרטים בארץ  וברחבי אירופה. ב-2008 היא ערכה את הבכורה האמריקאית שלה כשהיא ביצעה את הסטאבאט מטר של רוסיני בקונטיקט.

גרדינרו הופיעה לא פעם באופרה הישראלית בתפקידים ראשיים במגוון רב של אופרות: כך עושות כולן, לה בוהם, לה טראוויאטה, מאנון, ארמיד, מפיסטופלה, טוסקה, מאדאם  בטרפליי, אאידה והעטלף. כמו כן היא ביצעה את הסימפוניה השנייה של מהלר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של גוסטבו דודמל בביצוע שזכה לשבחי הביקורת.

בין המנצחים תחת שרביטם היא שרה ניתן לציין את אשר פיש, דן אטינגר,פול נדלר, רולנד סבסטיאן, קרי לין וילסון, ועומר וולבר. מירלה שיתפה פעולה עם בימאים רבים בהם מרקו גנדיני, פרנקו זפירלי, ענבל פינטו, ג'יובאנה מרסטה וז'אן לואיס גרינדה.

גרדינרו הייתה הסולנית בשלוש אופרות  עם התזמורת הסימפונית חיפה וזכתה להצלחה מסחררת בביצועיה.

בתוכנית הקונצרט יושמעו קטעים מהיצירות הבאות:

בליני- נורמה

ורדי- נבוקו, לה טרוויאטה, כוחו של גורל, אאידה

מסקאני- האבירות הכפרית

פוצ'יני- מנון לסקו, טוסקה, מאדאם בטרפליי

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים